Yurtdışı Yatırım
evrak çantaları

Ford Edge

İş Tanımı

Yüksek performansı, modern stili ve gelişmiş teknolojileri
Yeni Ford Edge‘i benzersiz kılıyor.

Bir SUV’dan çok daha fazlası olan Yeni Ford Edge,
gücün ve güvenin ifadesi.

Yaşamın her anında yanınızda.

Ford Edge yeni maceralar için hazır. Hareketli şehir yaşantınızda alışveriş mi? Yoksa doğada hafta sonu kaçamağı mı? Yüksek konforu, ileri güvenlik teknolojileri ve Akıllı 4×4 Çekiş Sistemi ile her yolculuğunuzda yanınızda.

Şık, konforlu ve size özel.

5 kişilik oturma kapasitesi, geniş ve ferah iç dizaynı yolculuklarınızda konfor ve rahatlığı eşsizleştiriyor. Arka koltukların düz katlanabilir özelliği sayesinde eşyalarınıza her zaman yer var. İster macera peşinde isterseniz şehir trafiğinde Yeni Ford Edge tüm ihtiyaçlarınızı karşılıyor.

Sürüşe Duyarlı Direksiyon Sistemi

Yeni Ford Edge’in Sürüşe Duyarlı Direksiyon Sistemi, sürüş koşullarına göre direksiyonun tepkisini optimize eder ve hızınıza göre kesintisiz ayarlar. Örneğin park sırasında direksiyonun daha az döndürülmesiyle istenilen manevra yapılabilir. Diğer taraftan hızlı sürüşlerde ise sağlam kavrama ve güvenli sürüş için gerekli direksiyon oranına otomatik olarak geçer.

Yaya Algılama Özellikli Çarpışma Önleme Yardımcısı

Yaya Algılama Özellikli Çarpışma Önleme Yardımcısı, olası bir çarpışma fark edildiğinde, önce ön cama yansıttığı kırmızı LED ışığıyla görsel olarak, akabinde sesli uyarı ile sürücüyü uyarır. Frenleme sistemi hazırlanır ve sürücünün tepki vermemesi durumunda sistem otomatik olarak tam kapasite fren yapar. Bu sayede kazaların şiddetinin azaltılmasına ve bazı durumlarda çarpışmadan kaçınılmasına yardımcı olur.

Aktif Gürültü Kontrol Sistemi

Segmentinde bir ilk olan bu özellik kabin içi her türlü istenmeyen gürültünün olumsuz etkilerini minimize etmek üzere tasarlanmıştır. Bir kontrol ünitesi, sohbet veya müzik gibi işitmek istediğiniz sesleri işitmek istemediğiniz seslerden ayırabilir. Bunun ardından sistem, istenmedik sesleri iptal etmek için insan kulağının algılayamayacağı bir “beyaz gürültü” üretir ve yola konsantre olup sizin yüksek sürüş keyfi yaşamanıza olanak sağlar.

Akıllı 4×4 Çekiş (AWD) Sistemi

Yeni Ford Edge’in Akıllı 4×4 Çekiş Sistemi sürüş boyunca, tüm tekerleklerin yol tutuşunu sürekli izler ve tüm sürüş koşullarında maksimum çekiş gücünü sağlamak için gerekli güç dağılımını tekerleklere en uygun şekilde iletir. Bu sayede en zorlu yol koşullarında dahi maksimum sürüş performansı almanızı sağlar.

Dokunmatik Ekranlı Ford SYNC3

Dokunmatik ekranlı ve sesli kontrol özelliği olan Ford SYNC3 ile basit sesli komutlar sayesinde müziğinizi seçebilir, ısıyı ayarlayabilir, navigasyon sistemini kontrol edebilir, telefon rehberinizdeki kişileri bulabilir ve telefon görüşmesi yapabilirsiniz. SYNC3, aynı zamanda telefonunuza gelen SMS’leri okuyabilir ve hatta bu metinlere cevap verme imkânını bile sunabilir.

SYNC sisteminin en gelişmiş versiyonu olan SYNC3 fonksiyonelliğini bir üst seviyeye taşıyor. Daha kolay arayüzü ile istediğiniz bilgiye daha kolay ulaşmanızı sağlıyor. SYNC3, SYNC2’ye oranla 10 kat daha hızlıdır. Böylece bir menüye tıkladığınızda, ikonu kaydırdığınızda veya sesle kontrol ettiğinizde, daha hızlı performansın tadını çıkaracaksınız. Ford SYNC 3 AppLink ile birlikte Apple CarPlay ve Android Auto sistemleriyle de bağlanıyor.

Ford SYNC3’ün en önemli ve hayat kurtarıcı özelliklerinden biri de Ford Acil Durum Yardımı’dır. Hava yastıklarının açıldığı veya sisteme yakıt akışının kesildiği bir trafik kazasının meydana gelmesi halinde bu teknoloji size acil durum çağrısının yapılmasında yardımcı olur. Bunun yanı sıra sistem, bulunduğunuz yeri bilmediğinizde ya da bulunduğunuz yeri anlatamayacak durumda olduğunuzda GPS koordinatlarınız gibi önemli bilgileri paylaşmaktadır.*

* Acil Durum Çağrı Asistanı 30’dan fazla Avrupa ülkesinde çalışmaktadır. Bu sistem, yanınızda taşıdığınız uygun bir mobil telefonla bağlantılı olarak hava yastıkları açıldığında (diz hava yastığı hariç) ya da sensörler tarafından yakıt besleme pompasında bir çarpma sonucu kesilme olduğunun tespit edilmesi durumunda çalışır.

Ford PowerShift

210 PS güç ve 450 Nm tork ile 2,0 L-TDCi-Çift turbolu motor rakipsiz

Gelişmiş 2.0 litre TDCi motor, 210 PS gücü ve çift turbolu yapısının Ford PowerShift şanzıman ile yarattığı mükemmel uyum ile gücü kontrolünüze sunuyor. Çift kavrama sistemi kullanan bu gelişmiş şanzıman güç kaybı olmadan pürüzsüz vites geçiş sağlar. PowerShift’in hızlı ve seri vites değiştirme özelliği, yalnızca sürüşünüzü daha yumuşak ve daha eğlenceli hale getirmekle kalmaz sıra dışı yakıt tasarrufu sağlar. Aynı zamanda direksiyondan kumanda edilebilen otomatik vites, direksiyona monte edilmiş tuş takımı ile ellerinizi direksiyondan ayırmadan vitesi kolay bir şekilde değiştirmenize imkan tanır.

 

Proje Detayları


istanbul araç kaplamaaraç şeffaf kaplamaaraç kaplama
paslanmaz su depolarıtaşıyıcı helezonpilot reaktör
Back to top
şekerpınar cam filmi çayırova cam filmi çayırova led xenon