Yurtdışı Yatırım
evrak çantaları

Ford Focus

İş Tanımı

Bu yeni nesil model, üzerinde bulundurduğu geniş yeni teknolojiler yelpazesiyle de göz doldurur.
Örneğin, Türkçe Sesli Kontrollü ve 8″ Dokunmatik Ekranlı SYNC 3,
aracınızın navigasyonunu ve eğlence sistemlerini sadece sesinizi kullanarak yönetebilmenizi sağlar.
Ve gelişmiş Otomatik Park Sistemi, paralel ve dikey park etme özelliğiyle zenginleştirilmiştir.

Benzinli ve dizel motorlardan oluşan bir dizi teknoloji harikası, gücün ve tasarrufun mükemmel dengesini sağlar. Gelişmiş PowerShift şanzıman ve direksiyondan vites değiştirme özelliği performansı ve verimliliği en üst düzeye çıkarır.

Dünyanın en çok satan otomobili artık çok daha iyi.

Ford Focus ile yeni ve şık ön ızgarası, modern far tasarımının, yeniden tasarlanmış direksiyon ve gösterge panelinin tadını çıkarın. Ford Focus, en dar park alanlarında bile manevra kabiliyeti sağlayan ve sizi o alandan kolayca çıkaran Park Etme Asistanı ile kendi sınıfında en iyi teknolojiyi size sunar.

Çok Fonksiyonlu Arka Kontrol Kolu

Ford Focus’un sahip olduğu çok fonksiyonlu arka kontrol kolu, yatay ve dikey tekerlek hareketlerini kontrol eder ve virajlarda daha fazla yol tuşuşu sağlar.

Sesinizi ellerinizmiş gibi kullanın.

SYNC sisteminin en gelişmiş versiyonu olan SYNC 3; geliştirilmiş sesli komutları, yeni eklenen özellikleri, hızlı ve kolay kullanımı ile müziğin, sıcaklığın, navigasyon sisteminin kontrolünde beklentilerin çok üzerinde kolaylık sağlıyor. SYNC 3’ün yenilenmiş dokunmatik ekran tasarımı kullanımı kolaylaştırıyor. 8” dokunmatik ekran, SYNC 3 ile akıllı telefonlarınız veya tabletlerinizde bulunan sürükle bırak fonksiyonunu navigasyon alanında dahi kullanmanıza olanak sağlıyor. SYNC 3 aynı zamanda Applink, Apple’s CarPlay ve Android Auto ile bağlanarak telefonunuzdaki bazı özelliklerin araç ekranına aktarılmasına olanak tanıyor.

Gelişmiş Otomatik Park Sistemi

Ford Focus’ta Otomatik Park Sistemi paralel park etme özelliğine ilave olarak dikey park etme özelliği ile geliştirildi. Siz dikey veya paralel park tercihinizi yapıyorsunuz ve sistem önce sizin için uygun park alanını buluyor, sonra size görsel komutlar ile ne yapmanız gerektiğini söylüyor. Araçta yer alan sensörler sayesinde Ford Focus park etmek için gerekli tüm direksiyon manevralarını yapıyor, siz ise sistemin sizi yönlendirdiği şekilde sadece frene ve gaza basıp, vites değiştiriyorsunuz.

Paralel Park Çıkış Yardımı

Ford Focus’un geliştirilmiş Otomatik Park Sistemi ile sunulan bir diğer yeni özellik ise Paralel Park Çıkış Yardımcısı’dır. Sistem, paralel park yaptığınız alandan çıkmanız için size yardımcı olur. Otomatik Park Sistemi ile aynı prensipte çalışan Park Çıkış Yardımı, tüm direksiyon manevralarını kendisi yaparken, siz sistemin sizi yönlendirdiği şekilde sadece frene ve gaza basarak vites değiştirebilirsiniz. Park alanından tamamen çıktıktan sonra, sistem size uyarı verir ve direksiyon kontrolünü size devreder.

Her koşulda en iyi görüş

Ford Focus’ta Led gündüz farlarına sahip Dinamik Bi-Xenon farlar, ışığın açısını ve yoğunluğunu yol ve hava koşullarına göre ayarlayarak sürüş koşullarına en uygun aydınlatmayı sağlıyor. Otoyol görüşü, şehir içi aydınlatma, yağmurlu ve sisli hava ve hatta karanlık kırsal yollara göre bile kendini ayarlayabilen akıllı farlar, düşük ve yüksek hızdaki viraj dönüşlerinde de en iyi görüş açısını sağlamak üzere sürüşe duyarlı far özelliğini de beraberinde getiriyor.

2012, 2013, 2014, 2015 ve 2016’da yılın motoru “Ford Ecoboost”

Ford’un 1.0L EcoBoost motoru, 2016 Uluslararası Yılın Motoru (International Engine of the Year) değerlendirmesi 1.0L altı kategorisinde 5. defa üst üste “En İyi Motor” seçilerek rakipsiz olduğunu bir kez daha kanıtladı. Eşsiz sportif yapısı ve yakıt verimliliği özellikleri ile 1.0L EcoBoost, Yılın Motoru Ödülleri’nde son 5 yılda toplam 9. ödülünü kazandı. Doğrudan yakıt enjeksiyonu, turboşarj ve değişken valf zamanlaması sayesinde 1.0L EcoBoost motor, büyük hacimli motorların verdiği güç ve torku size sunuyor. Sonuç, böylesine ekonomik bir motordan son derece dikkat çekici bir performans. 2012, 2013, 2014, 2015 & 2016 yıllarında yılın motoru ödülünü kazanan 1.0L EcoBoost motor Focus’ta otomatik şanzıman ile de sunuluyor

Focus Dizel Otomatik

Eğer siz de manuel şanzıman verimliliğini sevenlerden fakat debriyaj ve vites değiştirme kısmı ile ilgilenmek istemeyenlerdenseniz 6 ileri PowerShift şanzımanı çok seveceksiniz. Bu teknoloji size performansı, yakıt verimliliğini ve manuel şanzımanın sürüş özelliklerini otomatik şanzımanın konfor kullanımı ile sunmaktadır. Düşük hacimli dizel motor tutkunları için PowerShift otomatik şanzıman artık Ford Focus’ta. Yakıt verimliliğinde üst sınırları zorlayan Euro VI 1.5L dizel otomatik şanzıman seçeneği yüksek sürüş konforuyla bir araya geliyor. Hızlanma ve yavaşlama durumlarında şanzıman otomatik olarak bir sonraki vitesi eşler. Bu özellik pürüzsüz bir vites geçişi sağlar. 6 ileri PowerShift şanzıman birçok yeniliği bir araya getirmektedir.

360C Koruma

Ford Focus yolları kontrol eder ve size her zamankinden daha fazla güvenlik sunar.

  1. Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi

Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi’nin kızılötesi lazer teknolojisi, düşük hızdaki çarpışmaların riskini azaltmak için sürekli olarak öndeki araçla mesafeyi izler. İsteğe bağlı olarak devreye alınan sistem; 50 km/s hızın altında seyrederken öndeki araç ile mesafenin aniden azalması ya da aracın durması halinde, kazadan kaçınmanıza veya çarpışmanın etkisinin azaltılmasına yardım etmek için önceden frenlerini hazırlar ve sürücü zamanında tepki göstermezse sistem sürücü yerine otomatik olarak fren yapar.

  1. Kör Nokta Uyarı Sistemi

Sistem aracın arka tamponunda yer alan radar sayesinde kör nokta olarak adlandırılan bölgeye giren araçların tespit edilmesine yardımcı olarak her iki yandaki dikiz aynalarında yer alan görsel LED uyarıcılar vasıtasıyla sürücüyü uyarır.

  1. Çapraz Trafik Uyarı Sistemi

Kör Nokta Uyarı Sitemi’ne ilave olarak gelen bu yeni özellik sayesinde dikey olarak park edilmiş araç ile park yerinden geri geri çıkarken, arka sağ veya soldan gelen bir araç olması durumunda sistem sürücüyü sesli ve görsel olarak uyarır.

  1. Şerit Takip Sistemi ve Şeritte Kalma Yardımcısı

Otoyolda giderken dikkatinizin bir an bile dağılması şeridinizden çıkmanıza neden olabilir. Şerit Takip Sistemi dikiz aynası arkasına yerleştirilen algılayıcı sayesinde aracın şerit içerisindeki konumunu sürekli olarak gözlemleyerek istem dışı şerit değişimi yapılması durumunda (sinyal vermeden, ani hızlanma veya frenleme ve direksiyona doğrudan yönlendirme olmadığı durumlarda) öncelikle gösterge panelinde beliren görsel bir uyarı yardımı ile ve eğer sürücü tepki vermez ise direksiyonun titretilmesi yolu ile sürücüyü uyarır. Sürücünün uyarılara tepki vermemesi durumunda Şeritte Kalma Yardımcısı otomatik olarak devreye girerek, direksiyona hafif bir tork uygulamak suretiyle aracı şeridine sokar.

  1. Geri Görüş Kamerası

Geri vitese geçtiğinizde navigasyon gösterge ekranında otomatik olarak aracın arka alanı görüntülenir.

Proje Detayları


istanbul araç kaplamaaraç şeffaf kaplamaaraç kaplama
paslanmaz su depolarıtaşıyıcı helezonpilot reaktör
Back to top
şekerpınar cam filmi çayırova cam filmi çayırova led xenon