Yurtdışı Yatırım
evrak çantaları

Ford Mustang

İş Tanımı

Karşınızda son derece dikkat çekici dış tasarımıyla yepyeni Ford Mustang!
Sıradan bir spor otomobilden çok daha fazlasını sunan Yeni Ford Mustang,
Ford kalitesi ve ruhunun bir araya geldiği eşsiz bir araç…

Xenon Farlar

Yeni Ford Mustang’in Xenon farları, dikkat çekici tasarımını en üst düzey işlevsellikle bir araya getiriyor. Yüksek performanslı Xenon farlar, gece sürüşlerinizde ideal bir yol aydınlatması sağlıyor.

Görünüşü yeni, ancak gövdesinde hala bir Mustang’in kalbi çarpıyor. Geniş dış hatlara ve alçak tavan çizgisine sahip çarpıcı tasarımı Mustang’in güçlü karakterini yansıtıyor. Yeni Ford Mustang karşı konulmaz karizmasıyla tüm bakışları üzerine çekiyor.

Yeni Ford Mustang’in keyfini en iyi şekilde çıkarmak için sürücü koltuğunda yerinizi alın.

Dokunmatik Ekranlı Ford SYNC®3

Yeni Ford Mustang’de elinizi direksiyondan ayırmanıza gerek kalmadan, basit sesli komutlarla müziğinizi seçebilir, sıcaklığı ayarlayabilir, navigasyon sistemini yönetebilir, telefon rehberinizden kişileri seçerek telefon görüşmesi yapabilirsiniz. Ford SYNC®, cep telefonunuza gelen SMS’leri de sizin için Türkçe sesli komutlarla okuyor. AppLink özelliğiyle, sisteme uyumlu popüler Android ve iOS uygulamalarını sesli komutlar ile kontrol edebilirsiniz. AppLink teknolojisiyle sesli kitaplarınızı (Audiobook) ya da Spotify’da en sevdiğiniz şarkıları dinlemek çok kolay. Dokunmatik ekranlı ve sesli kontrol özelliği olan

Ford SYNC®3’ün en önemli ve hayat kurtarıcı özelliklerinden biri de Ford Acil Durum Yardımı’dır. Hava yastıklarının açıldığı veya sisteme yakıt akışının kesildiği bir trafik kazasının meydana gelmesi halinde bu teknoloji size acil durum çağrısının yapılmasında yardımcı olur. Bunun yanı sıra sistem, bulunduğunuz yeri bilmediğinizde ya da bulunduğunuz yeri anlatamayacak durumda olduğunuzda GPS koordinatlarınız gibi önemli bilgileri paylaşmaktadır.

Dokunmatik Ekran Teknolojisi

Mustang’in kullanımı kolay 8” renkli ekranı (diyagonal ekran boyutu 20,3 cm) sürüş esnasında sürekli bağlantıda kalmanızı sağlıyor. Bu ekran yardımı ile telefona, navigasyon sistemine, multimedya ve sıcaklık ayarlama seçeneklerine kolaylıkla erişebilirsiniz. İdeal sürüş koşullarını birkaç basit dokunuşla oluşturmak için onlarca seçeneğiniz bulunmaktadır.

2.3L EcoBoost Benzinli Motor

Yeni Mustang için özel olarak geliştirilen 233 kw’lık (317 BG) 2.3L EcoBoost benzinli motor sürüş keyfini düşük yakıt tüketimiyle birleştiriyor.

“Uluslararası Yılın Otomobili” ailesinin bir üyesi olan bu yüksek performanslı ve dört silindirli yeni motor, yakıt tüketimini ve emisyonu azaltmak ve aynı zamanda motor performansını maksimize etmek için düşük eylemsizlik momentli bir Turboşarj’a, yüksek hassasiyetli dogrudan yakıt enjeksiyon sistemine ve değişken zamanlamalı supap sistemine sahiptir.

5.0L V8 Benzinli Motor

310 kW’lık (421 BG) etkileyici gücüyle ve rekor sayılabilecek 530 Nm’lik torkuyla güçlü 5.0L V8 benzinli motor destansı bir performansa imza atıyor. Mustang’in teknik verileri yeterince etkileyici olsa da bu eşsiz motorun güçlü ve kükreyen sesini ifade etmekte yetersiz kalıyor.

ÖZGÜR VE SINIRSIZ

Özgürlüğün tadını Yeni Ford Mustang Convertible ile çıkarmaya ne dersiniz?

Bu Mustang modeli tıpkı Fastbackgibi Mustang ruhunu ve performansını yaşatmaya devam ediyor. Ancak sizin için farklı bir heyecanı da beraberinde getiriyor: Sonsuz gökyüzü altında sürüş keyfi…

Yeni Ford Mustang’in sağlam gövde yapısı, aracın yol tutuşunu, direksiyon kontrolünü ve sürücünün konforunu üst düzeye çıkaran bağımsız bir süspansiyonla tamamlandı. Bu yapı sadece yeni süspansiyonu sunmanın yanında yepyeni bir hazzı da ortaya çıkarıyor.

Direksiyon

Elektrikli servo direksiyon (EPAS), yüksek hızda birinci sınıf bir spor otomobilden beklenen manevra kabiliyeti, dönüş hassasiyeti ve yüksek kontrol gibi özellikleri bir araya getiriyor. Yeni Mustang’in direksiyonu üç ayar moduna sahip: Normal, konfor ve spor modu.

Ayrıca direksiyon virajlı yollarda veya yandan gelen rüzgarda aracın savrulmasını önler ve yüksek hızda tekerlek dengesizliğini ortadan kaldırarak etkin bir sürüş sağlamaya yardımcı olur.

Ön Süspansiyon

Yeni Ford Mustang’de son derece hassas bir şekilde ayarlanmış  McPherson ön süspansiyon sistemi bulunmaktadır. Sağlam bir yardımcı şasi üzerine sabitlenen ön süspansiyon birinci sınıf sürüş konforu ve oldukça dinamik bir yol tutuşu sağlar.

Arka Süspansiyon

Yeni Ford Mustang’in gelişmiş Multilink arka aksı kusursuz ve çevik bir yol tutuşunu mükemmel sürüş özellikleriyle bir araya getiriyor.

ÇEVİK

Geçmişten bugüne, daima eşsiz bir performans sunan Ford Mustang, yeni modeliyle bu özelliğini daha üst bir noktaya taşıyor. Bağımsız arka süspansiyona sahip yeni şasiyle şimdiye kadar yapılmış en çevik Ford Mustang ortaya çıkıyor.

Düşük ağırlık merkezi, sınırlı kaydırmalı kilitli diferansiyel ve seçebileceğiniz farklı sürüş modları sayesinde en zorlu yol koşullarında bile maksimum sürüş performansını hissedeceksiniz.

Sınırlı kaydırmalı kilitli diferansiyel

Mekanik sınırlı kaydırmalı kilitli diferansiyel, özellikle Yeni Ford Mustang gibi arkadan çekişli spor araçlar için uygundur. Herhangi bir tekerlekte kayma söz konusu olduğunda motor torku otomatik olarak diğer tekerleğe aktarılır. Böylece kaygan yol yüzeylerinde ve virajlardan sonraki hızlanma sürecinde aracınızın çekiş gücü ve manevra kabiliyeti belirgin biçimde iyileşir.

İsteğe bağlı sürüş modları

Farklı yol koşullarına en uygun tepkiyi vermek üzere Yeni Ford Mustang dört farklı sürüş modu sunmaktadır: Normal, spor, arazi ve kar/ıslak zemin.

SPORTİF

Yeni Ford Mustang ile araç performansını sürüş stilinize uygun hale getirebilirsiniz. Aracın çalıştırılmasıyla birlikte Elektronik Denge Kontrolü (ESC) aktif duruma geçer. ESC düğmesine bir defa basıldığında çekiş kontrolü devre dışı bırakılır. İki defa basıldığında ise

ESC tarafından sağlanan destek azaltılabilir.

Bu düğmeye beş saniyeden fazla basılı tutulması halinde ESC tamamen devre dışı kalır. Seçim sizin…

Sınırsız Hakimiyet

Yüksek performanslı bir araç, yüksek performanslı frenlere ihtiyaç duyar.

Bu durum Yeni Ford Mustang için de kesinlikle geçerlidir. Maksimum güvenlik ve kontrolü sağlamak için Yeni Ford Mustang’de dört pistonlu fren kaliperi ve ayrıca önde ve arkada havalandırmalı fren diskleri kullanılmıştır. Yüksek performans sunan Anti Blokaj Frenleme Sistemi (ABS) gereken sürüş stabilizasyonunu sağlamaktadır. Öte yandan Acil Durum Fren Desteği (EBA) ve elektronik fren ön yüklemesi mümkün olan en iyi fren performansını sizlerle buluşturuyor.

Fren Sistemi

İdeal bir fren performansına ulaşmak için dört pistonlu fren ve 352×32 mm çapında havalandırmalı fren disklerine sahip Anti Blokaj Frenleme Sistemi (ABS) Yeni Ford Mustang ile birlikte standart olarak sunulur. Bununla birlikte 5.0L GT modeli daha güçlü performans özelliği sebebiyle ön tarafta altı pistonlu brembo kalipere,

çapı daha büyük olan fren disklerine ve daha büyük havalandırma boşluklarına sahiptir.

Yeni Ford Mustang’de kullanılan 255/40 ebatlarında lastiklere sahip hafif metalden imal edilen 19 inçlik lastikler, kaymaya karşı maksimum seviyede direnç ve üstün bir yol tutuşu sağlar. Yeni Ford Mustang 5.0L GT ise performans potansiyelinden tam anlamıyla faydalanılabilmesi için arka kısımda 275/40 ebatlarında 19 inçlik lastiklerle donatılmıştır.

 

AKILLI

Yeni SYNC3 sistemi akıllı telefonlardan aşina olduğunuz tıklama ve kaydırma fonksiyonları, daha da geliştirilmiş Türkçe sesli komutlar ve artırılmış fonksiyonellik üzerine kurulmuştur. Basit bir sesli komut ile istediğiniz müziği seçme, araç iç sıcaklığını ayarlama, navigasyon sistemini kontrol etme, eller serbest sistemi üzerinden arama yapabilme, arama kabul edebilme ve telefon rehberinizden kişilerinizi seçebilme olanağı sunmaktadır. Sistem, aynı zamanda cep telefonuna gelen SMS’leri sesli okuyabilmektedir. Ford SYNC®3 sisteme uyumlu popüler Android ve iOS uygulamalarını sesli komutlar ile yönetme imkanı sunarken, size direksiyon kontrolünü sağlamak ve sürüşün keyfini çıkarmak kalıyor. SYNC sisteminin en gelişmiş versiyonu olan SYNC3 fonksiyonelliğini bir üst seviyeye taşıyor. Daha kolay arayüzü ile istediğiniz bilgiye daha kolay ulaşmanızı sağlıyor. SYNC3, SYNC2’ye oranla 10 kat daha hızlıdır. Böylece bir menüye tıkladığınızda, ikonu kaydırdığınızda veya sesle kontrol ettiğinizde, daha hızlı performansın tadını çıkaracaksınız. Ford SYNC 3 AppLink ile birlikte Apple CarPlay ve Android Auto sistemleriyle de bağlanıyor.

Proje Detayları


istanbul araç kaplamaaraç şeffaf kaplamaaraç kaplama
paslanmaz su depolarıtaşıyıcı helezonpilot reaktör
Back to top
şekerpınar cam filmi çayırova cam filmi çayırova led xenon