Yurtdışı Yatırım
evrak çantaları

Ford Ranger

İş Tanımı

Yeni Ford Ranger’ın her parçası
güvenilirlik ve dayanıklılık prensibiyle geliştirildi.
Uzun yıllar boyu sürmesi beklenen yüksek
kalite göz önünde bulundurularak her parça aynı titizlikle işlendi.

En zorlu koşullara karşı test edildi

Yeni Ford Ranger’ı kapsamlı testlere tabi tutarak en zorlu koşullarda denemeler yaptık. Araç, 4.500 m yükseklikte,  -40°C’lik dondurucu ortamda, sıcaklığın 50°C’ye ulaştığı yakıcı güneş altında tamamen yüklü vaziyette, uzun yokuşlarda sürüş testine tabi tutuldu.

84.000 kez kapatıldı

Motorundan kapılarına kadar aracın her bölümü zorlu testlere tabi tutuldu. Yeni Ford Ranger, birinci sınıf tasarımın yanı sıra uzun ömürlü bir performansı size sunuyor.

Uzak bir yere gitmek istediğinizde aracınızın performansına, torkuna ve etkili çekiş gücüne güvenmeniz gerekir. Bu sebeple Yeni Ford Ranger, Elektronik Denge Programı’na (ESP) sahip 4×4 çekiş sistemiyle donatıldı.

4×4 Çekiş Sistemi

Yeni Ford Ranger’ın kapsamlı elektronik sabitleme kontrollü

4×4 çekiş sistemi, optimal bir yol tutuşu için ihtiyacınız olan tüm özellikleri sunmaktadır. Çekiş kontrolü de bu sistemin parçalarından biridir. Bu kontrol, arazi koşullarında mükemmel sürüş deneyimi için sürücü tarafından ayarlanabilir.

İş hayatında başarılı olmak isteyenlerin dış dünya ile bağlantılarını koparma şansı yoktur. Sesle kontrol edilebilen ve dokunmatik ekranlı Ford SYNC®3, vereceğiniz basit sesli komutlar ve 8” boyutundaki dokunmatik ekranı sayesinde telefon, klima, müzik ve medya araçları dahil olmak üzere her şeyi kolayca yönetmenizi sağlar. Yeni Ford Ranger’ın teknolojiyi birinci sınıf bir aracın konforuyla bir araya getiren tasarımı, iş dünyasında da zorlukların üstesinden gelmenize yardımcı olur.

Renkli (TFT) Çift  Ekran

Ranger’ın orta hız gösterge ekranında önemli olan her şey hakkında sizi bilgilendirecek TFT ekran bulunmaktadır.

Eğlence

Gerek harici cihazlar için USB gerekse Bluetooth® üzerinden akıllı telefonunuzun doğrudan yönetilmesi ile SYNC®3 size oldukça kapsamlı eğlence seçenekleri sunar.

Araç İçi Aydınlatma

Araç içi aydınlatma, iç alanda hoş bir atmosfer yaratmaktadır. SYNC®3* Dokunmatik

Ekran üzerinden 7 farklı renk seçilebilmektedir.

Yeni Ford Ranger 800 mm derinliğe ulaşan sularda bile ilerleyebilir. Bu özellik, Ranger’ın hedefine ulaşmasında oldukça önemli bir özelliktir.

Eğim İniş Kontrol Sistemi, frene veya gaz pedallarına dokunmanızı bile gerektirmeden, arazi koşullarında yokuş iniş hızınızı düzenleyecek şekilde tasarlanmıştır. Sistem, hem ileri hem de geri viteslerde çalışır. (Sadece 4×4 araçlarda sunulmaktadır).

Yokuş Kalkış Desteği, yüksek eğime sahip yollardaki sürüş sırasında ayağınızı fren pedalından gaz pedalına değiştirirken aracın geriye gitmesini bir süreliğine engeller. Bu sistem, özellikle ağır yük çekilen veya aracın oldukça yüklü olduğu durumlarda size yardımcı olur.

6 ileri otomatik şanzıman

Yeni Ford Ranger’da sunulan 6 ileri otomatik şanzımanın yumuşak geçişleri ile vites değişikliğini hissetmezsiniz. Aynı zamanda manuel olarak vites değiştirmeye de olanak tanıyan bu şanzıman, tasarımının her yönünde yer alan geliştirilmiş kaliteyi yansıtıyor.

Adaptif Yük Kontrolü (LAC)*

İster boş veya yarı yüklü olsun ister tamamen dolu… Adaptif Yük Kontrolü (LAC) aracın ağırlığını algılar ve buna uygun olarak ESP sisteminin fonksiyonelliğini ayarlar.

Güvenlik ve Sürücü Yardım Sistemleri

Yeni Ford Ranger; sürücünün, yolcuların ve araca yüklediklerinizin güvenliği için en yeni teknolojilerle donatılmıştır.

Elektronik Denge Programı (ESP)*

Sürekli olarak aracın durumunu izleyerek zorlu ve tehlikeli sürüş koşullarında aracınızı kontrol edebilmeniz için size yardımcı olur.

Çekiş Kontrol Sistemi (TCS)*

Bu sistem düşük hızda giderken tekerlekte herhangi bir kayma tespit edilmesi durumunda, daha iyi çekiş sağlamak amacıyla diğer tekerlere daha fazla tork uygular.

Yokuş Kalkış Destek Sistemi (HSA)*

Bu sistem, yokuş yukarı kalkış sırasında öne gitmek istendiğinde ayağın frenden çekilmesi durumunda aracın geri gitmesini engeller.

Eğim İniş kontrol Sistemi*

Arazide yaptığınız sürüşlerde yokuş aşağı inerken aracın hızını düzenler.

Acil Durum Fren Desteği (EBA)*

Acil frenleme sırasında, tam fren performansını devreye sokmak amacıyla fren sistemindeki basıncı yükseltir.

Acil Fren Lambası*

Acil frenleme sırasında tehlike uyarı lambaları otomatik olarak yanar.

Devrilme Kontrol Sistemi*

Olası bir tehlike durumunu algılar ve ESC sistemini aktif hale getirerek aracın sabit halde kalmasını sağlar.

Römork Savrulma Kontrol Sistemi*

Sistem, römorka dair bir sarsıntı algılarsa derhal motor torkunu azaltır ve römorkun yeniden sabitlemesini sağlamak için ilgili tekerleri frenler (aşağıdaki görsele bakınız). Elektronik Sabitleme Kontrolü’ne (ESC) bağlı donanım.

Sarsılan bir römork oldukça tehlikeli olabilir. Bu sebeple Yeni Ford Ranger’da standart olarak yenilikçi bir römork sabitleme sistemi ile donatılmış elektronik sabitleme kontrolü bulunmaktadır.

Akıllı Koruma Sistemi

(IPS) Yeni Ford Ranger’ın güvenli yolcu kabini altında kapsamlı (birçok bölgeye yönelik) hava yastığı sistemi bulunmaktadır¹. Kayış gergisine sahip üç noktalı emniyet kemeri¹ ve emniyetli direksiyon mili ile güvenlik pedalları. Acil durumda tüm bu fonksiyonlar saliselik bir zaman diliminde aktif hale gelir.

Perde Hava Yastıkları

Bu hava yastıkları, sürücüyü ve onunla birlikte seyahat eden yolcular yan pencerenin neden olacağı yaralanmalara karşı korumak için tasarlanmıştır.

Anti-Blokaj Fren Sistemi (ABS)

ABS, kuvvetli bir frenleme durumunda tekerleklerin kilitlenmesini engeller ve böylece ani bir frenleme durumunda manevra yapabilme kabiliyetini arttırır.

Ön ve Yan Hava Yastıkları

Sürücü ve yan yolcuya yönelik var olan hava yastıkları* ayrıca yan hava yastıklarıyla beraber güvenliğe ilişkin ilave bir tedbir sağlar.

Sürücü için Diz Hava Yastığı

Bu hava yastığı direksiyon milinin yol açacağı yaralanmaları engellemeye yardımcı olur.

Katlanabilir Direksiyon Kolonu ve Pedallar

Önden bir çarpışma sırasında direksiyon mili ve pedallar derhal geriye çekilir ve sürücü için yaralanma riskini azaltır.

*Not: Ford aracınız işlevsel bir yan yolcu hava yastığı ile donatılmışsa bu koltuğun üzerinde geriye bakan çocuk koltuğu kurulamaz. Çocuklar için en güvenli yer ikinci koltuk sırasıdır. Bunun için de temel güvenlik tedbirlerine dikkat edilmesi gerekir.

Proje Detayları


istanbul araç kaplamaaraç şeffaf kaplamaaraç kaplama
paslanmaz su depolarıtaşıyıcı helezonpilot reaktör
Back to top
şekerpınar cam filmi çayırova cam filmi çayırova led xenon