Yurtdışı Yatırım
evrak çantaları

Ford Focus ST

İş Tanımı

Pist testlerinde kanıtlanmış performans ve olağanüstü verimlilik,
gelişmiş teknoloji ve modern tasarım:
Heyecan verici Focus ST tek bir pakette tümünü sunuyor.

Çarpıcı şekilde yeniden biçimlendirilen ve
şekil verilen dış tasarımı ve daha aerodinamik zarif kabini ile
şimdiye kadar üretilmiş en seçkin Focus ST.

Bu yeni nesil model birçok dikkat çekici teknoloji içeriyor. Örneğin; Ses Kontrollü Ford SYNC 3 ve 8″ Dokunmatik Ekran, eğlence ve klima kontrol sistemlerini ses veya dokunma yoluyla kullanmanızı sağlıyor.

Focus ST modellerde ilk kez kullanılan güçlü 185 PS dizel motor ve 250 PS 2.0L benzinli motor, bir dizi son teknoloji ürünü motorlar olarak hassas şekilde dengelenmiş güç ve yakıt tasarrufu sunmaktadır.

Yarış tipi spor süspansiyon

Yenilenmiş süspansiyon, ön alt kontrol kolunda ve arka yaylı bağlantılarda daha sert burçlara ve tamamen yeni bir viraj demiri tasarımına sahiptir. Bu düzenek şasiyi alçaltarak ağırlık merkezini yola yaklaştırır ve daha hassas bir viraj alma performansı sağlar.

Zahmetsiz manevra ve sürüş keyfi

Elektrik servo direksiyon (EPAS), dar alanlara park ederken yönetimi daha kolay, daha hafif bir direksiyon, otoyolda giderken ise daha fazla kontrol tanıyan daha güçlü bir direksiyon olacak şekilde kendini otomatik olarak ayarlar.

Elektronik Geçiş Denge sistemi (gelişmiş üç aşamalı ESP programının parçası)  adı verilen yeni bir teknolojiye sahiptir. Sistem, aracın dengesini ve sürücünün sürüş dinamiklerini algılayarak, şerit değiştirme veya sollama sırasında hassasiyeti ve kontrolü korumanıza yardımcı olacak şekilde tepki verebilir.

Virajlarda daha fazla kontrol ve daha çok eğlence

Ön tekerlekler arasındaki motor torkunu yol yüzeyine ve sürüş koşullarına uyacak şekilde dengeleyen Dinamik Tork Kontrol özelliği, viraj alış esnasındaki hızlanma sırasında kontrol, güven ve hassas yol tutuşu sağlar.

Güç üretmek için tasarlandı

Focus ST, 400 Nm torkla 185 PS’ye varan güç üretme kapasitesinde bir dizel motora ve 360 Nm torkla 250 PS güç üretebilen bir benzinli motora sahiptir. Bu nedenle, yeni motor takozları bu gücü sorunsuz bir şekilde üretecek şekilde özel olarak tasarlanmıştır ve ani hızlanma durumunda bile olağanüstü bir önden çekiş performansı sağlar.

Gelişmiş eller serbest teknoloji

Türkçe Sesli Kontrol özelliğine sahip SYNC 3 teknolojisi sürüş keyfinizi bambaşka bir seviyeye taşıyor. Ford SYNC 3 teknolojisi; müzik sistemini sesle yönetebilmenizi sağlıyor. Ayrıca telefonla arama yapabilmenize, gelen aramaları yanıtlayabilmenize ve SMS gönderebilmenize olanak tanıyor. Ayrıca akıllı telefonunuzdaki uygulamaları Applink, Android Auto veya Carplay özelliğiyle yönetebilir, dokunmatik ekranda görüntüleyebilirsiniz.*

*SYNC 3 ile eşleştirilen akıllı telefonlar için geçerlidir.

Not: SYNC 3 sistemi ile kontrol edilebilir özelikler araçların donanım seviyesine bağlı olarak farklılık gösterebilir.

Dizel güç

Yeni 2.0 litrelik 185 PS TDCi motor 5 kapılı Focus ST’nizi 7,7 saniyede 0-100 km/h hıza ve sonrasında 216 km/h (sınırlı) maksimum hıza çıkarabilir3500 devir/dakikada maksimum güce ulaşılır ve 2000-2750 devir/dakika aralığında 400 Nm tork sağlanabilir. Bu tork çıkışı düşük devirlerde etkileyici bir viteste hızlanma ve güçlü performans sağlar.

6 ileri Powershift otomatik şanzıman

İlhamını yarıştan alan PowerShift otomatik şanzıman; ST 2.0L dizel motorun tüm performansını kullanmanın kolay yoludur. Ayrı motor tiplerine uygun olarak ayarlanabilen çift kavramalı Powershift şanzıman hızlı ve yumuşak vites geçişleri ile güç kaybetmeden yüksek performanslı sürüş deneyimi sunmaktadır.

Otomatik Başlat-Durdur özelliğiyle daha az yakıt tüketin

Focus ST’niz trafik ışıklarında dururken veya sıkışık trafikte rölantide beklerken Otomatik Başlat-Durdur, motoru otomatik olarak kapatabilir (ancak havalandırma, radyo ve Ford SYNC gibi temel birimlere enerji sağlamaya devam eder). Hareket etmeye hazır olduğunuzda ise siz her zamanki gibi birinci vitesi seçerken sistem aracı yeniden çalıştırır.

Vitesler aracılığıyla hızlanma

Gelişmiş 6 ileri vitesli manuel şanzıman ST’ye özgüdür ve bağımsız olarak her motora uyar. Özel dişli sistemi her vites atışta maksimum “güç” sağlar. Ayrıca, düşük viteslerde çabuk hızlanma hızlı seyir sırasında rahat sürüş ile uyumludur.

Proje Detayları


istanbul araç kaplamaaraç şeffaf kaplamaaraç kaplama
paslanmaz su depolarıtaşıyıcı helezonpilot reaktör
Back to top
şekerpınar cam filmi çayırova cam filmi çayırova led xenon