Yurtdışı Yatırım
evrak çantaları

Ford C MAX & Grand C MAX

İş Tanımı

Aile hayatında koşuşturma ve telaş eksik olmaz.
Bu yüzden, Ford C-MAX her yolculuğu konforlu kılmak için tasarlanmıştır.
Beş koltuklu C-MAX veya yedi koltuklu Grand C-MAX. Hangisini seçerseniz seçin, esneklik, fonksiyonellik ve konfor açısından yepyeni bir deneyim yaşayacaksınız.

Yüksek performans, üstün yol tutuş ve olağanüstü teknolojiler eklendiğinde, aradığınız o mükemmel otomobili bulduğunuzu anlayacaksınız.

Aracınızın konforuyla yolların keyfini sürün.

Yeni Ford C-MAX 5 kişilik koltuk kapasitesi ve ferah iç alanıyla aile olmanın verdiği keyfi sonuna kadar yaşayacağınız eşsiz bir araç. Yeni Ford C-MAX’e oranla daha geniş bir iç hacme sahip olan Yeni Ford Grand C-MAX, arka kayar kapıları ve 3. sıra koltuklarıyla 7 kişilik oturma kapasitesi sayesinde beklentilerinizi karşılıyor.

Akıllı Bagaj Kapağı

Yeni Ford C-MAX’in bagaj kapağını açıp kapatmak artık elleriniz doluyken de çok kolay. Araç anahtarı yanınızda olduğu sürece arka tamponun alt kısmına doğru yapacağınız bir ayak hareketi ile bagaj kapağını kolaylıkla açıp kapatabilirsiniz.

Çok daha fazlasına çok daha kolay yer açın

Geniş ve fonksiyonel, 7 koltuklu Yeni Ford Grand C-MAX

Konfor ve fonksiyonellikten ödün vermek istemiyorsanız Yeni Ford Grand C-MAX tam size göre. Esnek koltuk katlama ve koridor geçiş sistemi ile Yeni Ford Grand C-MAX hayatınızı kolaylaştırıyor.

Yeni Ford Grand C-MAX

7 koltuklu Yeni Ford Grand C-MAX, daha ferah kullanım alanı sunan esnek bir koltuk sistemine sahiptir. Üstelik ihtiyacınız olduğunda tüm arka koltukları düz olacak şekilde ayarlayabilir daha geniş bir yükleme alanı elde edebilirsiniz.

Esnek koltuk katlama ve koridor geçiş sistemi

Esnek 7 koltuklu Yeni Ford Grand C-MAX’te 2. sıranın orta koltuğu kolaylıkla dış koltuğun içine katlanarak, 2. sıradan 3. sıraya bir koridor oluşmasına imkân veriyor. 2+2+2 oturma düzeninden 7 kişilik düzene saniyeler içinde geçebiliyorsunuz.

Gelişmiş Otomatik Park Sistemi ile park etmek artık çok kolay

Yeni Ford C-MAX’te Otomatik Park Sistemi paralel park etme özelliğine ilave olarak dikey park etme özelliğine sahip. Siz dikey veya paralel park tercihinizi yapın ve system önce sizin için uygun park alanını bulsun, sonra size görsel komutlar ile ne yapmanız gerektiğini söylesin. Araçta yer alan sensörler sayesinde Yeni C-MAX park etmek için gerekli tüm direksiyon manevralarını yapıyor, böylece size sistemin yönlendirdiği şekilde sadece frene ve gaza basıp, vites değiştirmek kalıyor.

Yeni Ford C-MAX’te gelişmiş Otomatik Park Sistemi ile sunulan bir diğer yeni özellik ise Paralel Park Çıkış Yardımcısı. Sistem aracınızı paralel park ettiğiniz alandan çıkarmanız için size yardımcı olur. Otomatik Park Sistemi ile aynı prensipte çalışan Park Çıkış Yardımı, tüm direksiyon manevralarını kendisi yaparken, sistemin size yönlendirdiği şekilde sadece frene ve gaza basarak park alanından çıkabilirsiniz. Park alanından tamamen çıktıktan sonra, sistem size uyarı verir ve direksiyon kontrolünü size devreder.

Sesinizi ellerinizmiş gibi kullanın.

SYNC sisteminin en gelişmiş versiyonu olan SYNC 3; geliştirilmiş sesli komutları, yeni eklenen özellikleri, hızlı ve kolay kullanımı ile müziğin, sıcaklığın, navigasyon sisteminin kontrolünde beklentilerin çok üzerinde kolaylık sağlıyor. SYNC 3’ün yenilenmiş dokunmatik ekran tasarımı kullanımı kolaylaştırıyor.

8” dokunmatik ekran, SYNC 3 ile akıllı telefonlarınız veya tabletlerinizde bulunan sürükle bırak fonksiyonunu navigasyon alanında dahi kullanmanıza olanak sağlıyor. SYNC 3 aynı zamanda Applink, Apple’s CarPlay ve Android Auto ile bağlanarak telefonunuzdaki bazı özelliklerin araç ekranına aktarılmasına olanak tanıyor.

Akıllı Farlar

Yeni Ford C-MAX’te opsiyonel olarak sunulan Dinamik Ön Far Sistemi’ne sahip Bi-Xenon farlar, ışığın açısını ve hüzmesini yol ve hava koşullarına göre ayarlayarak sürüş koşullarına en uygun aydınlatmayı sağlar. Sistem, şehir içi, kırsal yol, otoban, yağmur veya sis koşullarında en rahat sürüşü sağlayacak far modları arasında yumuşak bir geçiş gerçekleştirirken virajlı yollarda da en uygun aydınlatmayı sağlar.

İhtiyaca göre ideal aydınlatma

Dinamik Ön Far Sistemi, virajlı bir yolda daha iyi ve daha uzağı görebilmeniz için farlardan çıkan ışık huzmesinin hareketli olarak viraj içine odaklanmasını sağlıyor. Öte yandan statik

dönüş lambası ise özellikle şehir trafiğinde, dönüş sırasında virajın iç tarafını aydınlatır.

Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi

Düşük hızdaki çarpışmaların riskini azaltmak için sürekli olarak öndeki araçla mesafeyi izler.

İsteğe bağlı olarak devreye alınan sistem; 50km/s hız altında seyrederken öndeki araç ile mesafenin aniden azalması veya aracın durması halinde, kazadan kaçınmanıza veya çarpışmanın etkisinin azaltılmasına yardım etmek için önceden frenlerini hazırlar ve sürücü zamanında tepki göstermezse sistem sürücü yerine otomatik olarak fren yapar.

360o Koruma

Yeni C-MAX yolculuğunuz sırasında yolu gözlemler ve sizler için güvenli bir sürüş sağlar.

 

  1. Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi

Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi’nin kızılötesi lazer teknolojisi, düşük hızdaki çarpışmaların riskini azaltmak için sürekli olarak öndeki araçla mesafeyi izler. İsteğe bağlı olarak devreye alınan sistem; 50 km/s hızın altında seyrederken öndeki araç ile mesafenin aniden azalması ya da aracın durması halinde, kazadan kaçınmanıza veya çarpışmanın etkisinin azaltılmasına  yardım etmek için önceden frenlerini hazırlar ve sürücü zamanında tepki göstermezse system sürücü yerine otomatik olarak fren yapar.

  1. Kör Nokta Uyarı Sistemi

Sistem aracın arka tamponunda yer alan radar sayesinde kör nokta olarak adlandırılan bölgeye giren araçların tespit edilmesine yardımcı olarak her iki yandaki dikiz aynalarında yer alan görsel LED uyarıcılar vasıtasıyla sürücüyü uyarır.

  1. Çapraz Trafik Uyarı Sistemi

Kör Nokta Uyarı Sitemi’ne ilave olarak gelen bu yeni özellik sayesinde dikey olarak park edilmiş araç ile park yerinden geri geri çıkarken, arka sağ veya soldan gelen bir araç olması durumunda sistem sürücüyü sesli ve görsel olarak uyarır.

  1. Şerit Takip Sistemi ve Şeritte Kalma Yardımcısı

Otoyolda giderken dikkatinizin bir an bile dağılması şeridinizden çıkmanıza neden olabilir. Şerit Takip Sistemi dikiz aynası arkasına yerleştirilen algılayıcı sayesinde aracın şerit içerisindeki konumunu sürekli olarak gözlemleyerek istem dışı şerit değişimi yapılması durumunda (sinyal vermeden, ani hızlanma veya frenleme ve direksiyona doğrudan yönlendirme olmadığı durumlarda) öncelikle gösterge panelinde beliren görsel bir uyarı yardımı ile ve eğer sürücü tepki vermez ise direksiyonun titretilmesi yolu ile sürücüyü uyarır. Sürücünün uyarılara tepki vermemesi durumunda Şeritte Kalma Yardımcısı otomatik olarak devreye girerek, direksiyona hafif bir tork uygulamak suretiyle aracı şeridine sokar.

  1. Geri Görüş Kamerası

Geri vitese geçtiğinizde navigasyon gösterge ekranında otomatik olarak aracın arka alanı görüntülenir.

Proje Detayları


istanbul araç kaplamaaraç şeffaf kaplamaaraç kaplama
paslanmaz su depolarıtaşıyıcı helezonpilot reaktör
Back to top
şekerpınar cam filmi çayırova cam filmi çayırova led xenon