Yurtdışı Yatırım
evrak çantaları

Ford Focus RS

İş Tanımı

Kararlı görünüm. Muhteşem performans.
Efsanevi marka “RS”.
Bu araç, sürüş teknolojisi ve hassas mühendislik takıntısından,
motor sporlarına olan tutkudan doğan bir araçtır.

Dinamik Tork Kontrollü Ford Performance Akıllı Dört Tekerlekten Çekiş (AWD) Sistemi, viraj alırken olağanüstü yol tutuşu ve hassas kontrol sağlar.
Akıllı Dört Tekerlekten Çekiş Sistemi, yol koşullarına uyum sağlamak için motor torkunun arka tekerlekler arasında dengelenmesine yarayan elektronik kontrollü çift kavrama seti kullanılır.

Gelişmiş 2,3 litre EcoBoost motor teknolojisi

2,3 litre EcoBoost motorun çığır açan teknolojisi; direkt yakıt püskürtmesi, çift bağımsız değişken kam mili zamanlaması ve çift sarmallı turbo şarj ünitesinibir araya getiriyor.

Focus RS için özel olarak ayarlanarak kalibre edilen motorun performansı: Maksimum 350 PS güç ve maksimum 440 Nm tork (470 Nm overboost).

En düşük devirden en yüksek devire kadar maksimum çekiş gücü sunarak performanslı bir sürüş elde etmenizi sağlar. Maksimum motor devri 6800 devir ile sınırlandırılmıştır.

Sürüş tarzınıza uyum sağlayan süspansiyon

Motor sporlarından esinlenilen, gelişmiş ve güçlendirilmiş ‘Öhlins Tenneco’ süspansiyon, Focus RS’i her zaman sıkı denetim altında tutmanıza yardımcı olur. Yol tutuşunu ve hâkimiyeti artırarak yolla bağlantıda olduğunuz duygusunu yaratan olağanüstü direksiyon hissi yaşamanızı sağlar. Yarış Pisti modu sürüş için, iki mod seçenekli amortisörlerparkur heyecanını tam anlamıyla yaşamanız için daha da sert bir ayar seçeneği sunar.

Gelişmiş eller serbest teknoloji

Türkçe Sesli Kontrol özelliğine sahip SYNC 3 teknolojisi sürüş keyfinizi bambaşka bir seviyeye taşıyor. Ford SYNC 3 teknolojisi; müzik sistemini sesle yönetebilmenizi sağlıyor. Ayrıca telefonla arama yapabilmenize, gelen aramaları yanıtlayabilmenize ve SMS gönderebilmenize olanak tanıyor. Ayrıca akıllı telefonunuzdaki uygulamaları Applink, Android Auto veya Carplay özelliğiyle yönetebilir, dokunmatik ekranda görüntüleyebilirsiniz.*

En uygun noktada vites değiştirin

Şanzımanın ve motorun vitesler arasında maksimum hızlanmayı sağlamasını garantiye almak için, bir dizi gelişmiş sistem ve özellik birlikte kullanılır. Performans Geçiş Uyarı Işığı ile seçtiğiniz her vites için en uygun vites değiştirme noktasını da görebilirsiniz. Ayrıca, motor 6.800 rpm sınırına ulaşmak üzereyse, lamba yanıp sönmeye başlayarak sizi uyarır.

Proje Detayları


istanbul araç kaplamaaraç şeffaf kaplamaaraç kaplama
paslanmaz su depolarıtaşıyıcı helezonpilot reaktör
Back to top
şekerpınar cam filmi çayırova cam filmi çayırova led xenon